Jdi na obsah Jdi na menu

Křesťanské hry

5. 12. 2006

V USA roste obliba křesťanských her

Autor

Petr Kallista, zveřejněno 26.11.2003, rubrika Diskuse

Abstrakt:

Prodej počítačových soubojů se zlem má podle odhadů letos vynést 200 miliónů dolarů. Oblíbené akční počítačové hry dostávají nečekanou konkurenci. V rostoucí popularitě je stíhají hry s křesťanskou tematikou. V těch se sice také bojuje - nejčastěji s ďáblem - ale nikdo v nich neumírá a neteče krev.

B

Cassie Beckerová z Wisconsinu má pet detí a na fantastických hrách se jí nelíbí carodejnictví. "Ježíš a magie, to nejde dohromady." Detem koupila Katechumen a Hrozivé obzory, ale nejdrív si je hrála sama. Úplne jim propadla a každý vecer pri nich stráví až ctyri hodiny. "Ríkala jsem si, bude to dobré pro deti a vida, máme se to taky líbí."

Daniels, který hraje na varhany v kostele, zacal hru nabízet jako jednu ze soutežních cen v krestanském programu svého rádia. Ta hra je prý "moc, moc pekná. Válcíte s démony, ale netece pritom krev." Je tak mírná, že poražené síly zla místo zhynutí padnou na kolena a zacnou se modlit.

ryan Cool už mel dost úprku pred teroristy a mordování padouchu. Ted mu jde spíš o spasení. 
Osmnáctiletý student prvního rocníku Missourské univerzity v St. Louis si letos porídil novou pocítacovou hru, Jarodovu cestu. Jejím hrdinou je pohanský synek rímského centuriona a židovské matky, kterému otec na smrtelném loži prikáže hledat Ježíše Krista. Mladík putuje z Antiochie do Nazaretu a objevuje krestanství.
 
Bryan a jemu podobní se už nebaví elektronickými hrami, plnými násilí. Radeji podporují malý, lec rychle rostoucí trh s krestanskou kybernetikou. Hry jako Kostelní myšák Charlie (trojrozmerné biblické príbehy myšáka v tricku s krížem a rudých keckách), Svetci ctnosti (odejte se ve zbroj Páne a premožte marnivost a další neprátele hluboko v srdci svém), nebo Stíny svetla (vypudte démony z mysli mladého sebevraha).
 
Ze Satana zbude zakrslík
 
Jim Boyle si pred dvema lety koupil Katechumen, akcní hru, v níž se zbranemi ducha válcí v rímských katakombách o život duchovního vudce a obetí pronásledování krestanu Rímany. Studenta z Massachusetts totiž už "unavovaly hry o krvi a masakrech". Na Katechumenu se mu nejvíc líbí záverecná scéna, v níž osm andelu letí za poraženým satanášem. "Zbude z neho takovejhle zakrslík," smeje se Jim.
. 
Krestanské pocítacové hry existují od pocátku osmdesátých let, ale ty první pripadaly hrácum nudné a príliš mentorské. Nové hry to ale s obracením na víru neprehánejí.
. .  "To zas bude nuda," myslel si Arron Daniels z rádia KBNJ v texaském Corpus Christi, když mel vysílat reklamu na krestanské dobrodružné hry firmy N'Lightning Software Development. 
Ale Hrozivé obzory jej zaujaly. Hrác se stane virtuálním krestanem z patnáctého století, který ve snaze získat chybející listy Bible svým mecem šírí duchovní energii, nicí síly zla a ožívá, nebot nalézá Písmo
 Svaté.  

Tržby 2000 milionu

Pocítá

"Velbloudy stvoril Pán. Velbloudi

 dolaru se, že letos vynese prodej krestanských her až 200 miliónu dolaru. Malé soukromé firmy vetšinou dodávají programy pro osobní pocítace, protože si nemohou dovolit vývoj a koncesionárské poplatky za profesionální produkty pro techniku jako Sony. Playstation 2, Nintendo GameCube ci Microsoft Xbox. Také místo celostátních maloobchodních sítí své produkty prodávají na internetu nebo ve specializovaných knihkupectvích. .
Peter MacDougall, výkonný viceprezident americké pobocky spolecnosti Nintendo, nemuže s urcitostí ríci, zda náboženské hry jsou to pravé. Firma nemá cenzuru, ale "neschválili bychom žádné výstrelky v náboženském obsahu a rétorice."
 
Zákazníci jsou ponekud nárocní. Neil MacQueen z firmy Sunday Software tvrdí, že nekterí z nich si stežovali na príliš krátké šortky mladé archeoložky ve hre Josefuv príbeh.
.  
Brenda Huffová zase mela problémy s velbloudím pliváním. Její firma v Arizone má hru Král králu, která atraktivne pojednává biblická témata, jako napr. Tri krále. V jedné epizode velbloud plivá smrtící slinu na štíry a jinou havet. Ona sama považuje hru za realistickou, ale zákazníci si stežují, že velbloudi ucí deti plivat. Její reakce?
 plivají." 
Khanh T. L. Tran, Wall Street Journal Europe, New York, 20. 12. 2002
.
   (Prevzato z Hospodárských novin)
Prospěje to křesťanství?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PC hra

(Anonim, 2. 1. 2014 23:31)

Také sháním takovou hru a nevím kde mám hledat, nic akčního nechci... Třeba nějakou klikačku.

Re: PC hra

(zkus zde, 22. 8. 2014 11:38)

http://www.krestanskehry.estranky.cz/

krestanske hry

(Roi, 22. 8. 2014 11:38)

http://www.krestanskehry.estranky.cz/

HRA

(o. Lisivka, 9. 12. 2011 14:56)

Kde mozem zohnat taku hru (hry)?